Yükleniyor...

Saç Kesimi

Bayan Saç Kesimi
Bayan saç kesimi özellikle bayanlar için oldukça önemlidir. Genellikle bayanların karakterlerini ve kişiliklerini yansıtan saç kesim modelleri birçok faktör göz önünde bulunarak gerçekleştirilmelidir. 2023 saç kesim modelleri içerisinden en çok tercih edilen ve birbirinden farklı kriterlere göre seçilen saç kesimi modelleri şöyledir;

Shag saç modeli
90’lar saç kesimi
Wolf cut sam modeli
Bob saç kesimi
Uzun bob saç kesimi
Curtain bangs saç kesim modeli
Pixie saç kesimi
Katlı saç kesimi

 

Shag Saç Modeli
Sahg saç modeli özellikle çok fazla sayıda kattan oluşması ve kahkül detayının bulunması ile tanınmaktadır. Uzunlu kısalı katların bulunduğu bu saç modeli hem modern bir hava katmakta hem de saçların daha hareketli ve canlı görünmesini sağlamaktadır.

Yeni saç kesim modelleri içerisinde de yer alan bu modelin düz saçlarda veya kıvırcık saçlarda uygulanması hoş olmayan bir görünüm ortaya koyabilir. Bu nedenle hafif dalgalı sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken bir saç kesim modelidir.

90’lar Saç Kesimi
Özellikle 90’lı yıllara damgasını vurmuş olan saç kesim modelleri 2022 yılı itibariyle yeniden trend haline gelmiştir. 90’lar saç kesimi omuz hizasında kesilen küt kesim modelleri ve kahkül kesimleri ile bilinmektedir. Özellikle Retro tarza sahip olan kişiler tarafından en çok tercih edilen model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Wolf Cut Saç Modeli
Wolf Cut saç kesimi özellikle Uzakdoğu saç modelleri içerisinde trend halini almış olup günümüz gençleri tarafından da sıkça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bu saç modeli aynı zamanda 70’li ve 80’li yıllara damgasını vuran saç modelleri ile birebir benzerlik göstermektedir.

Genellikle omuz hizasında kesilen saçlar kahkül ve katlı kesim gibi yöntemler ile ön plana çıkarılmaktadır.

Bob Saç Kesimi
Kısa saç modelleri içerisinde yer alan Bob saç kesimi küt saç kesimi ile oldukça benzer bir görünüme sahiptir. Kulak ile çene hizasında kesilen saçlara bob saç kesimi adı verilmektedir. özellikle bu model tamamen kısa bir görünüme neden olmadığından birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Uzun Bob Saç Kesimi
Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bob kesimi kısa saç modelleri içerisinde yer alırken adından da anlaşılacağı üzere uzun bob saç kesimi uzun saç kesimlerinde yer almaktadır. Omuz hizasında kesilen bu saç modeli çoğunlukla çok kısa saçlara cesaret edemeyen bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Curtain Bangs Saç Kesimi
Curtaing Bnags saç kesimi aslında perde kahkül saç kesimi olarak da bilinmektedir. özellikle son birkaç yıldır trend haline gelen bu model uzun ve yanlara doğru ayrılan kahküllere sahiptir. Saçın diğer kısımları ise katlı olarak kesilmektedir. Feminen bir hava katan bu saç kesimi özellikle bayanların en çok tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır.

Kısa Saç Kesimi
Özellikle bayanlar tarafından son dönemlerde en çok tercih edilen kesim modelleri içerisinde kısa saç kesimi yer almaktadır. Tüm yüz tiplerine uygun olan modellerde kısa saç kesim modelleri bulunmaktadır.

Özellikle kısa saç kesimleri hem rahatlığı hem de şıklığı ortaya koyması nedeniyle birçok bayan tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Çoğunlukla cesur bayanların tercih ettiği kısa saç kesimi ile hem cesaretinizi hem de güzelliğinizi ortaya koymanız mümkündür.

Ancak kısa saç kesimi yaparken mutlaka doğru uygulanması ve kesimin yüz hattına uygun şekilde ayarlanması oldukça önemlidir. Bu nedenle genellikle profesyonel kişiler tarafından kesilmesi gereken kısa saç modelleri uzun saç modellerine göre oldukça zor kesim aşamalarına sahiptir.

Kısa saç modeli uygulaması yapılırken birçok farklı modelin bulunduğu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. U saç kesimi her saç yapısına uygun kişiler tarafından tercih edilebilirken özellikle kalın saçlarda veya ince saçlarda uygulanan bilmekte ve tüm renklere yakışan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Saçınızın rengi hangi renk boya ile boyanmış olursa olsun bu saç kesimini tercih etmeniz kurtarıcı olacaktır.

Pixie Saç Kesimi
Pixie saç kesimi ise cesaretin vücut bulmuş hali olan bayanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kısa saç kesimleri içerisinde cesur bayanların tercih etmiş olduğu bu model ense kısımların kısa ve üst kısımların uzun ve katlı olarak kesilmesi ile elde edilmektedir. Hem modern hem de cesur bir hava katmaktadır.

Sizde en iyi bayan saç kesim modelleri ile tüm sevenlerinizi kendinize hayran bırakmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçiniz.

WhatsApp