Yükleniyor...

Balyaj

Paris menşeili olan balyajla 1970’lerde tanıştık. Sağladığı avantajlar nedeniyle  popülerliğinden bir nebze kaybetmeyen balyaj artık bir trend olmanın çok ötesinde bir konumda. 

Balyaj; temel prensip olarak güneşin saça düştüğü zaman oluşacak doğal ışıltıları baz alıyor. Saç, güneşin altında nasıl parlıyorsa balyaj da saça o şekilde ışıltı veriliyor. Işıltıdan kastımız saçınızın renginin 2-3 ton açılması. Bu sayede saça yumuşak bir boyut kazandırılıyor. Tercihen saçın ortalarından uçlarına doğru uygulanabiliyor. İşlem saçın uzunluğuna göre 2,5-3 saat sürebiliyor. 

Balyaj Nedir?-1 - Saç Bakım Güzellik
Balyaj çeşitleri nelerdir?
Balyaj konusunda her saç stilistinin kendine ait bir uygulama tarzı olabilir. Farklı uygulamalar sayesinde kirli sarı saç rengi gibi farklı tonlarda saç görünümlerine ulaşmakm mümkün. Kısaca balyajın tek bir türü yok. Ancak saç stilistinize hayalinizdeki balyajı tarif ederken aşağıdaki sınıflandırmalar size yol gösterebilir. 

Ters balyaj:
Saçın ince tutamlarının açılmasıyla değil, koyulaştırılmasıyla elde edilir. 

Kısmi balyaj:
Saçın her yerine değil, yalnızca ön kısmı gibi, belirli alanlarına uygulanan balyaj çeşididir. 

İnce balyaj:
Varla yok arasında, saça en doğal şekilde ışıltı ve boyut kazandıran balyaj çeşididir. 

Balyaj Nedir?-3 - Saç Bakım Güzellik
Balyajın avantajları neler?
Saçlarınızı her ay boyatmanıza gerek kalmıyor. Balyajınızın boyutuna ve uzunluğuna göre bu süre altı aya kadar çıkabiliyor. Saçın açık tonlarıyla yumuşak bir denge kurduğu için balyajlı saçın dibi geldiğinde rahatsız edici bir görünüm olmuyor. 
Balyaj tüm cilt tonlarına, saç tipine ve uzunluğuna uyum sağlayabiliyor.
Herkesin saç rengine göre bir uygulama yapıldığı için ortaya kişiye özgü bir sonuç çıkıyor. 
Balyaj Nedir?-5 - Saç Bakım Güzellik
Herkes balyaj yaptırabilir mi?
Balyaj, özellikle koyu saçtan sıkılan ve daha açık saç rengine geçmek isteyenlerin tercih edebileceği bir teknik. Ancak saçı hali hazırda çok yıpranmış kişilerin balyaj ile saçını yorması önerilmiyor. Unutmayın, saçlarınız da yaşlanıyor. Doğru bakım önerileri ile yaşam boyu sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

WhatsApp